یک گرم خاویار سیاه در تهران به ارزش یک میلیارد در بازار جهانی خرید و فروش شد

ماهیان خاویار سیاه در تهران ماهی بزرگ و ماقبل تاریخ که می تواند به طول 15 فوت و وزن نزدیک به 3000 پوند برسد، خاویار مورد علاقه را تولید می کند.

بومی دریای خزر است که با روسیه، آذربایجان، ایران، قزاقستان و ترکمنستان همسایه است. خاویار غنی است و اصلاً طعم ماهی ندارد و رنگ آن از خاکستری مرواریدی تا بسیار تیره است و نام خاویار سیاه را به آن می دهد.

کالوگا یک ماهی خاویاری بزرگ و آب شیرین است که گفته می شود خاویار آن کاملاً با طعم خاویار بلوگا مطابقت دارد. تخم‌مرغ‌های کالوگا صاف هستند و طعم کره‌ای کمی دارند.

خاویار سیاه در تهران

تخم‌های ماهیان خاویاری اوسترا کمی کوچک‌تر از خاویار بلوگا هستند و رنگ آن قهوه‌ای تا طلایی است. هر چه تخم‌ها سبک‌تر باشند، ماهی پیرتر و خاویار اوسترا گران‌تر است. طعمی شبیه دریا به طور طبیعی شور دارد.

این خاویار از تخم‌های سه نوع ماهی خاویاری دریای خزر است: سوروگا، استرلت و ماهیان خاویاری سیبری. تخم ها کوچک و خاکستری هستند و یکی از پر تقاضاترین انواع خاویار با طعم متمایز و کره ای است.

خاویار آمریکایی. در قرن نوزدهم، ایالات متحده پیشرو در تولید خاویار بود. دوباره رشد کرده و خاویار آمریکایی بار دیگر محبوب شده است.

از ماهی هایی مانند ماهیان خاویاری دریاچه ای، ماهیان خاویاری وحشی اقیانوس اطلس و ماهیان خاویاری سفید گرفته می شود.

خاویار با بهترین کیفیت از کشورهای اطراف دریای خزر می آید که محل زندگی ماهیان خاویاری بلوگا، اوسترا و سوروگا است. برای قرن ها، روسیه و ایران بر بازار خاویار تسلط داشته و با کیفیت ترین و پرتقاضاترین خاویار در جهان را تولید می کنند.

اخیراً چین به صادرکننده بزرگ خاویار تبدیل شده است. در سال 2017، حدود 45 درصد از کل خاویارهای ارسال شده به ایالات متحده از چین وارد شده است.

خاویار یک قطعه بیانی در دنیای آشپزی است. آن را به همان اندازه که برای ظاهر مصرف می شود برای طعم و مزه مصرف می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.