نگهداری ماهی

یکی از سوالاتی که اغلب در بازار ماهی از من می پرسند این است که “چگونه ماهی خود را ذخیره کنم؟” ساده ترین پاسخ این است که آن را در یخچال نگه دارید تا زمانی که بعد از آن روز آماده پختن آن شوید. اگرچه بسیاری از ما تجمل خرید روزانه را نداریم. هنگامی که باید از قبل خرید کنید، در اینجا چند نکته برای حفظ بهترین شکل غذاهای دریایی در خانه آورده شده است.

ماهی قزل آلا

برای نگهداری ماهی در طول شب یا چند روز:

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بسته بندی آن را بردارید. کاغذ قصابی یا کاغذ اغذیه فروشی می تواند به طعمه ماهی بچسبد و جدا کردن آن سخت شود. توصیه می کنم ماهی فیله شده را در یک کیسه پلاستیکی قابل مهر و موم نگهداری کنید. قبل از آب بندی تا حد امکان هوا را از کیسه فشار دهید. یک آبکش بزرگ بردارید و مقداری یخ در ته آن قرار دهید. اگر یخ ورقه شده در دست داشته باشید اینجا ایده آل است. ماهی خود را در آبکش بریزید و با یخ بیشتری بپوشانید. آبکش را در یک کاسه قرار دهید تا یخ آب شود. کل مواد را در یخچال نگهداری کنید، ماهی خود را آبکش کرده و روزی یکبار یخ بزنید تا زمانی که آماده طبخ آن شوید.

اگر فریزر شما گزینه یخ پوسته شده ندارد، می توانید ماهی خود را در دوغابی از تکه های یخ و آب نگهداری کنید. کیسه مهر و موم شده ماهی را در تکه های یخ و آب فرو کنید و در یخچال نگهداری کنید. مقداری از آب را خالی کنید و یک بار در روز یخ بیشتری به آن اضافه کنید تا زمانی که برای پخت ماهی خود آماده شوید. از این دو روش می توان برای نگهداری ماهی کامل نیز استفاده کرد. من توصیه نمی کنم ماهی را برای صادرات ماهی مستقیماً در / روی یخ یا در آب یخ بدون محافظ کیسه پلاستیکی نگهداری کنید.

چه مدت می توان انواع مختلف ماهی را نگهداری کرد؟

وقتی صحبت از مدت زمان نگهداری خوب آنها به میان می آید، همه ماهی ها برابر نیستند. با استفاده از روش‌های ذخیره‌سازی بالا و با فرض اینکه ماهی‌ای که می‌خرید بسیار تازه است، اینها قوانین کلی خوبی برای انواع مختلف هستند:

ماهی های لاغر گوشت سفید (باس، اسنپر، هیک، پولاک، هادوک، راهب، ماهی دلمی، دست و پا، و غیره)، ماهیان دریایی (تون، شمشیرماهی و غیره) و اعضای خانواده ماهی قزل آلا (قزل آلا، زغال اخته و سالمون) باید به مدت 3 تا 5 روز خوب نگه دارید. ماهی های روغنی (ماهی خال مخالی، ماهی آبی، ساردین، ماهی ماهی) بهتر است ظرف 3 روز پس از خرید مصرف شوند. اسکیت یکی از ماهی‌هایی است که توصیه می‌کنم روز خرید آن را بپزید. اسکیت ها، کوسه ها و پرتوها دارای غلظت بالایی از اوره در بدن خود هستند که در طول زمان به آمونیاک تبدیل می شود. در نهایت باعث ایجاد بو و طعم نامطبوع در این ماهی ها می شود. بهتر است از این احتمال به طور کلی اجتناب کنید.

آیا ماهی های تازه خریداری شده را می توان منجمد کرد؟

به طور کلی من سعی می کنم از انجماد ماهی اجتناب کنم، اما بهتر است آن را منجمد کنم تا اینکه هدر برود. اگر نیاز به فریز کردن دارید، چند کار وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی فرآیند انجام دهید:

هنگام انجماد، هدف شما این است که مطمئن شوید فرآیند انجماد در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. اگر در خانه فریزر بلاست دارید، از آن استفاده کنید! با توجه به اینکه اکثر ما این کار را نمی کنیم، می توانید این روند را در یک فریزر خانگی معمولی تسریع کنید. یک ورقه کوکی که در فریزر شما جا می شود را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. فیله های ماهی خود را در یک لایه روی بسته بندی بچینید، مطمئن شوید که آنها با هم تماس ندارند. ماهی کپور را روی سینی با یک پلاستیک دیگر بپوشانید و فریز کنید. پس از حدود 2 ساعت، فیله‌های ماهی انگز باید به اندازه‌ای منجمد شوند که سفت شوند و به راحتی در دست بگیرند. پس از انجام این کار، ماهی را به یک کیسه فریزر قابل مهر و موم منتقل کنید (قبل از آب بندی تا جایی که می توانید هوا را خارج کنید). میگو و ماهی مرکب نیز با استفاده از این تکنیک به خوبی منجمد می شوند. شما باید ظرف 30 روز غذاهای دریایی منجمد شده را مصرف کنید.

ماهی هایی که در خانه منجمد شده اند همیشه کمی متفاوت از ماهی تازه رفتار می کنند. می تواند از نظر طعم کمی قوی تر شود و مقداری از محتوای آب خود را از دست بدهد. به این ترتیب، با روش‌های پخت خیس مانند آب پز یا شکار کردن، موفقیت بیشتری نسبت به روش‌های خشک مانند کباب کردن یا کباب کردن خواهید داشت.ماهی

کالری تن ماهی

آیا خرید ماهی منجمد گزینه خوبی است؟

ماهی منجمد تجاری به طور کلی کیفیت بسیار بالایی دارد و می تواند ارزش بسیار خوبی داشته باشد. همچنین ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به ماهی های منجمد در خانه دارد. با تاریخ “بهترین تا” برچسب گذاری می شود. به دنبال فیله های ماهی باشید که در خلاء بسته بندی شده و منجمد شده اند. بسیاری از غذاهای دریایی منجمد با پلی فسفات درمان می شوند تا به حفظ آب کمک کنند. پلی فسفات ها به طور کلی برای سلامتی انسان مضر نیستند که در مقادیر کم مصرف شوند. با این حال، آنها می توانند بر کیفیت غذاهای دریایی منجمد تأثیر بگذارند. اگر در دسترس است به دنبال غذاهای دریایی منجمد درمان نشده باشید. وقتی می خواهید از ماهی منجمد استفاده کنید، باید کمی از قبل برنامه ریزی کنید: بهترین راه برای یخ زدایی هر غذای دریایی منجمد در یخچال است. این کار 12 تا 18 ساعت (در طول شب) بسته به اندازه تکه ماهی طول می کشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.