نحوه نگهداری ماهی

بهترین راه برای نگهداری ماهی تازه روی یخ است. یخ نه تنها سرد است، بلکه خشک است و به آب مذاب و مایع اجازه می دهد از ماهی خارج شود. با این حال، راه های دیگری برای حفظ تازگی و به حداکثر رساندن زمان نگهداری ماهی تازه وجود دارد.

ماهی قزل آلا

ماهی ها و صدف ها وقتی آنها را می خرید بهترین هستند و سپس شروع به خراب شدن می کنند تا زمانی که آنها را بپزید. دشمنان شما درجه حرارت بالا، نور و اکسیژن موجود در هوا هستند. اگر می توانید به آن کمک کنید، زنجیر سرد را نشکنید. آخرین بار ماهی خود را هنگام خرید بخرید و زمانی برای گرم کردن قبل از رسیدن به یخچال شما نخواهد داشت. اگر روز گرم است از یک کیسه خنک استفاده کنید.

ماهی کامل را انتخاب کنید و از ماهی فروش خود بخواهید آن را برای شما قطع کند. ماهی هایی که قبلاً تکه تکه شده اند سریعتر از بین می روند. هر چه آب سردتر باشد، مدت زمان بیشتری حفظ می شود. ماهی بدون چربی از آب های گرم – به عنوان مثال. ماهی تیلاپیا و پانگاسیوس – طولانی ترین زمان را نگه دارید. ماهی های چرب از آب های سرد به عنوان مثال. ماهی قزل آلا و ماهی خال مخالی – کوتاه ترین زمان ماندگاری را دارند.

در صادرات ماهی، ماهی ها اگر در آب خود قرار بگیرند، طعم، قوام و تازگی خود را سریعتر از دست می دهند. این مایع باعث می شود که گوشت ماهی سریعتر خراب شود. برای بهترین نتیجه و جلوگیری از ریزش ماهی برای مدت طولانی‌تر، باید آن را در محاصره هوا، کاغذ، روی قفسه یا روش دیگری نگهداری کنید که اجازه خروج مایعات را بدهد. روی یخ ایده آل است.

انجماد یک جایگزین خوب است

ماهی همیشه برای منجمد شدن کمی بدتر است، اما همچنان گزینه خوبی است. ماهی انگز را فریز کنید که باید چند روز صبر کنید تا بپزید. به خوبی زمانی که تازه بود نخواهد بود، اما بهتر از زمانی است که آن را فریز نکرده باشید. در صورتی که بخواهید از آن در سوپ، خورش یا گراتن استفاده کنید، خرابی آن اندک است.

هنر منجمد کردن ماهی:
• در قطعات کوچک/ماهی همانطور که هستند فریز کنید.
• اگر از قبل منجمد شده اند، آن ها را در پلاستیک بپیچید.
• در یک لایه نهایی قرار دهید که اجازه عبور نور را نمی دهد.
• هرگز ماهی خام و یخ زدایی شده را دوباره منجمد نکنید.

زمان نگهداری در -18 درجه سانتیگراد یا سردتر:
• ماهی چرب تقریبا. 3 ماه
• ماهی بدون چربی تقریبا. 6 ماه
• صدف در مایع تقریبا. 2 ماه

ماهی را در سینی فریز نکنید

وقتی ماهی را در یک جعبه پلاستیکی در سوپرمارکت می‌خرید، باید آن را قبل از انجماد دوباره بسته‌بندی کنید. در غیر این صورت خشک می شود. باید هوا را بیرون بیاوری. ماهی های چرب به خوبی منجمد می شوند. ماهی دلمی چرب بهتر از ماهی های بدون چربی یخ می زنند و یخ زدایی می کنند. آب وقتی یخ می زند منبسط می شود، به این معنی که سلول های گوشت پر از مایع از داخل می ترکند. این امر در مورد ماهی هایی که دارای نسبت بیشتری چربی هستند تأثیر کمتری دارد.ماهی را در سینی فریز نکنید

به آرامی یخ زدایی کنید

کیفیت گوشت اگر به آرامی یخ زدایی شود بهتر می ماند، به عنوان مثال. داخل یخچال.در تهیه طعمه ماهی، مایع حاصل از ماهی یخ زدایی شده باید بتواند خارج شود. خرچنگ و سایر صدف ها باید در محلول نمک ملایم یخ زدایی کنند تا خشک نشوند. نمک را نصف یک محلول نمک معمولی، 50 میلی لیتر نمک در هر لیتر آب تخمین بزنید. اکثر ماهی ها را می توان در ماهی فروشی ها با خلاء بسته بندی کرد. اگر قصد نگهداری طولانی مدت ماهی را دارید بسته بندی کنید و فریز کنید.

حدود 2 روز در یخچال

اگر روز جمعه ماهی تازه می‌خرید تا یکشنبه بخورید، خوب است آن را در یخچال نگهداری کنید. اما مطمئن شوید که هر مایعی می تواند خارج شود.

درمان و نمک
پخت و نمک زدن ماهی روش هایی برای تهیه و طعم دادن به ماهی کپور است که آن را برای مدت طولانی تری نیز حفظ می کند.

نگهداری صدف ماهی

صدف یک نمونه افراطی از یک محصول تازه است. تنها راه نگهداری آنها این است که آنها را زنده نگه دارید (مگر اینکه در انجماد عمیق باشند). در صورت امکان خرچنگ را یک روز قبل بپزید. مانند خرچنگ، آنها برای نشستن در مایع پخت و پز بهتر هستند. این طعم را توسعه می دهد.

انگشتان را بیرون نگه دارید
اگر صدف‌هایی را پخته‌اید که در مایع پخت قرار دارند، هرگز آن‌ها را با انگشتانتان جدا نکنید. هر گونه آلودگی مانند آتش سوزی گسترش می یابد. از وسایل تمیز استفاده کنید.

بدون باقی مانده
سعی نکنید بقایای یک خرچنگ نیمه خورده را نجات دهید. همه اش را بخور شما می توانید هر گوشت خرچنگ یدکی را به سالاد غذاهای دریایی تبدیل کنید، اما همچنین باید آن را در مدت زمان معقولی بخورید. یکی از گزینه ها این است که گوشت را از پوسته خارج کنید و آن را با احتیاط بدون هوا منجمد کنید.

باقیمانده ماهی و صدف‌ها به بهترین شکل سرد سرو می‌شوند. گرم کردن مجدد ماهی ها و صدف ها طعم آنها را حتی “ماهی تر” می کند. این بدان معناست که باقیمانده شام ​​ماهی و صدف شما در یک ساندویچ، یک سالاد یا در یک غذای سرد دیگر طعم بهتری خواهد داشت.نگهداری صدف ماهی

کالری تن ماهی

بدون نرم تنان زیر یخ
صدف‌ها و صدف‌ها می‌توانند مدت طولانی روی یخ زندگی کنند، اما نباید در یخ قرار بگیرند. چون حاوی مقدار مناسبی نمک نیست، آب ذوب آنها را از بین می برد. صدف ها را تحت فشار نگه دارید. در صورت امکان، صدف ها را تحت فشار نگهداری کنید. یک ماهی فروش متخصص آنها را در یک بسته محکم بسته شده قرار می دهد. نگاه داشتن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.