نحوه نگهداری ماهی در یخچال

ماهی ممکن است یکی از انتخاب های سالم تری در مورد رژیم غذایی شما باشد. چه در حال شروع به خوردن سالم‌تر باشید و چه صرفاً غذاهای دریایی را دوست دارید، وقتی پروتئین گوشت را برای غذاهای سبک‌تر نادیده می‌گیرید، انتخاب خوبی دارید. اگر قصد دارید یک غذای ماهی برای شام تهیه کنید، باید کالاهای خود را به درستی نگهداری کنید. این به شما امکان می دهد طراوت اجناس خود را حفظ کنید و در عین حال از هر گونه بوی بد یا ماهی جلوگیری کنید.

ذخیره سازی مناسب همچنین به شما کمک می کند تا از مواد خود در بهترین حالت استفاده کنید. آیا نمی دانید چگونه می توانید طعمه ماهی را به بهترین شکل نگهداری کنید؟ بهترین گزینه با کمک یخچالتان. این نکات و ترفندهای ارزشمند را برای حمل و نقل غذاهای دریایی بعدی خود بررسی کنید. اگر قصد دارید ماهی را در یخچال خود نگهداری کنید، باید به فکر خرید ماهی بزرگتر باشید. ماهی بزرگتر بهتر از ماهی کوچک در یخچال نگهداری می شود.

آن را روی یخ نگه دارید

اولین کاری که باید هنگام نگهداری ماهی در صادرات ماهی، سرد نگه داشتن آن است. هنگام آوردن ماهی به خانه، باید از ماهی فروش خود بخواهید که ماهی شما را برای شما روی یخ بسته بندی کند.

ماهی خود را بپیچید

هنگامی که آن را به خانه می آورید، ماهی خود را بشویید و سپس با دستمال کاغذی خشک کنید. سپس ماهی خود را در کاغذ آلومینیومی یا مومی بپیچید. حالا ماهی بسته بندی شده را بردارید و در ظرفی روی یخ بگذارید و در یخچال قرار دهید. وقتی ماهی خود را در یخچال نگهداری می کنید، مطمئن شوید که آن را در سردترین قسمت دستگاه قرار دهید. اگر فکر می کنید ظرف یک تا دو روز آینده از آن استفاده خواهید کرد، می توانید ماهی خود را از این طریق ذخیره کنید.

ماهی خود را فریز کنید

اگر به زودی از غذاهای دریایی خود استفاده نمی کنید، باید آن را در فریزر قرار دهید. با این حال، باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی پیچیده شده است. این کار از چسبیدن بو به سطوح جلوگیری می کند. یک پوشش پلاستیکی ضد رطوبت یک ماده عالی برای بسته بندی ماهی انگز باله است. این کار باعث حفظ رطوبت می شود و وسایل شما را برای مدت طولانی تری حفظ می کند و آنها را تازه و خشک نگه می دارد.

هنگامی که تصمیم می گیرید غذاهای دریایی خود را منجمد کنید، باید آن ها را تا زمانی که از آنها برای پخت و پز استفاده کنید، منجمد نگه دارید. این کار احتمال آلوده شدن آن را به حداقل می رساند و اقلام را برای مصرف ایمن حفظ می کند. شما نمی‌توانید صدف‌ها را همانطور که هست منجمد کنید، اما پس از انجماد، می‌توانید گوشت را در یک ظرف دربسته و در بسته نگهداری کنید و سپس آن را در فریزر قرار دهید.ماهی خود را فریز کنید

ماهی قزل آلا

ماهی از پیش یخ زده

اگر غذاهای دریایی منجمد و از پیش بسته بندی شده خریداری کرده اید، پس از رسیدن به خانه حتما آنها را در فریزر قرار دهید. همچنین هوشمندانه است که آنها را با تاریخ خرید و تاریخ انقضا برچسب گذاری کنید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام اقلام را ابتدا مصرف کنید. بهترین روش FIFO است که به معنای اول وارد، اول خارج می شود. به این ترتیب، شما به آرامی در حال عبور از یخچال خود هستید و سلامت و ایمنی خود را به خطر نمی اندازید.

ماهی تازه و غذاهای دریایی را در اسرع وقت مصرف کنید
بله، شما می توانید ماهی کپور را ذخیره کنید، اما غذاهای دریایی یکی از انواع مواد غذایی هستند که در صورت عدم نگهداری یا پختن صحیح باعث مسمومیت غذایی می شوند. همچنین اگر غذاهای دریایی قدیمی بخورید، ممکن است دچار مشکل شوید، بنابراین خوردن تازه آن ایده خوبی است. بله، می توانید ماهی را یک تا دو روز در یخچال نگهداری کنید. اگر ماهی خود را بیش از دو روز در یخچال نگهداری کرده باشید، بوی ماهی را متوجه خواهید شد. یعنی نباید آن را بخورید. نکته کلیدی در اینجا این است که فقط در صورتی باید ماهی تازه بخرید که آن روز یا روز بعد آن را بپزید. در غیر این صورت، می توانید ماهی منجمد را خریداری کرده و در فریزر خود نگهداری کنید.ماهی از پیش یخ زده

کالری تن ماهی

می توانید با خوردن ماهی خود تا حد امکان از ضایعات و فساد جلوگیری کنید. اما اگر مجبور به نگهداری آن هستید، برای جلوگیری از آلودگی و حفظ تازگی از روش های بالا استفاده کنید. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که تازگی ماده غذایی شما پس از نگهداری در یخچال به میزان تازگی آن در هنگام خرید بستگی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.