مروری بر فواید سیب برای سلامتی بدن

قدردانی و درک فزاینده ای از ارتباط بین مصرف رژیم غذایی میوه و سبزیجات و بهبود سلامت در انسان وجود دارد. مصرف گسترده و رو به رشد سیب و آب/محصولات سیب و مشخصات فیتوشیمیایی غنی آنها پتانسیل مهم آنها را برای تأثیرگذاری بر سلامت جمعیت مصرف کننده آنها نشان می دهد.

این بررسی داده‌های بالینی، in vitro و in vivo فعلی را خلاصه می‌کند و بر اساس گزارش‌های منتشر شده قبلی است که نشان می‌دهد سیب ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را با مکانیسم‌های مختلف، میوه آرایی سیب از جمله اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضد تکثیر و سیگنال‌دهی سلولی کاهش دهد. قرار گرفتن در معرض سیب و محصولات سیب با اثرات مفیدی بر خطر، نشانگرها و علت سرطان، بیماری های قلبی عروقی، آسم و بیماری آلزایمر همراه بوده است.

کار اخیر نشان می دهد که این محصولات همچنین ممکن است با نتایج بهبود یافته مرتبط با کاهش شناختی پیری طبیعی، دیابت، مدیریت وزن، سلامت استخوان، عملکرد ریوی و محافظت از دستگاه گوارش مرتبط باشند.

قدردانی و درک فزاینده ای از ارتباط بین مصرف میوه و سبزیجات و بهبود سلامت وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که اجزای فعال بیولوژیکی در غذاهای گیاهی، به ویژه فیتوکمیکال‌ها، پتانسیل مهمی برای تعدیل بسیاری از فرآیندها در ایجاد بیماری‌ها از جمله سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، اختلالات ریوی، بیماری آلزایمر و سایر بیماری‌های دژنراتیو دارند.

سیب و AP3، از جمله آب میوه ها و عصاره ها، به دلیل محتوای غنی از مواد شیمیایی گیاهی متنوع، در مطالعات مرتبط با سلامت در سراسر جهان گنجانده شده اند. ماهی قزل آلا پتانسیل فیتوکمیکال های AP برای کاهش خطر بیماری و بهبود سلامت توجه دانشمندان، پزشکان و عموم مردم را به خود جلب کرده است.

گزارش مفصلی از فیتوکمیکال‌های سیب و فواید سلامتی آن‌ها توسط Boyer و Liu در سال 2004 منتشر شد. بررسی آنها شامل یک مرور کلی از ارتباط مثبت بین AP و مزایای سلامتی بود که در مطالعات مشاهده‌ای نشان داده شد.

در بسیاری از این مطالعات، میزان مصرف رژیم غذایی با استفاده از تاریخچه رژیم غذایی یا FFQ و به دنبال آن آزمایش‌هایی برای ارتباط آماری بین خطر بیماری و اقشار مشخص AP یا مصرف AP-فلاونوئید اندازه‌گیری شد. بهترین زمان مصرف پودر سنجد کار اولیه ارتباط بالقوه ای را بین مصرف AP و کاهش خطر بیماری عروق کرونر، سرطان ریه، آسم و دیابت نشان داد.

مصرف AP همچنین با اثرات مفیدی بر عملکرد ریوی در شرکت کنندگان سالم و کسانی که اختلالات ریوی تشخیص داده شده بودند، طرز تهیه زیتون سیاه مرتبط بود. تحقیقات اخیر به کارهای قبلی اضافه شده است و همچنین مزایای بالقوه جدید مصرف AP برای سلامتی را شناسایی کرده است.

 • منابع:
  1. A Comprehensive Review of Apples and Apple Components and Their Relationship to Human Health
 • تبلیغات: 
  1. بدون اینکه از کشور خارج شوید درآمد دلاری داشته باشید
  2. آیا از بین برد جوش با الکل کار بهداشتی است؟
  3. کشاورزی که برای داشتن زندگی مرفه جان خود را از دست داد
  4. سارقی که از دستکش لاتکس استفاده می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.