مردی با گزنه نیوشا کچلی خود را در یک ماه درمان کرد

روش استفاده از دم کرده گزنه با یک قاشق از برگ خشک گزنه به ازای هر فنجان آب تهیه می شود. شما می توانید تا سه فنجان در روز مصرف کنید.
گزنه نیوشا از برگ‌های تازه به‌دست می‌آید و یک قاشق غذاخوری آن دو بار در روز به مدت حدود یک ماه مصرف می‌شود.
جوشانده جوشانده با حدود 4 گرم ریشه خشک شده در آب به دست می آید تا ده دقیقه بجوشد.

تنتور مادر یک تا سه بار در روز با رقیق کردن 40 قطره در یک لیوان آب مصرف می شود. برای مصارف خارجی، رقیق شده در آب 10 درصد استفاده می شود.

سایر داروهای گزنه شامل عصاره ها و پودرهای مایع و خشک است که طبق دستورالعمل سازنده مصرف شود. عوارض جانبی گزنه گزنه یک داروی بی خطر است که در دوزهای درمانی عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد نمی کند.

گزنه نیوشا

در صورت مصرف طولانی مدت، در دوزهای بالا و یا در افراد حساس، در عوض می تواند باعث اختلالات جزئی گوارشی شود، تماس با برگ تازه گزنه به دلیل وجود هیستامین و اسید فرمیک باعث واکنش پوستی می شود که منجر به ایجاد برجستگی های کوچک می شود.

که باعث خارش، قرمزی و سوزش می شود. موارد منع مصرف گزنه مصرف گزنه در دوران بارداری، در صورت مصرف داروهای ادرارآور و در صورت ادم ناشی از نارسایی قلبی یا کلیوی، مصرف گزنه توصیه نمی شود.

کل گیاه پوشیده از موی گزنده است که می تواند باعث آلرژی و تحریک شود. از گزنه می توان به عنوان کود طبیعی نیز استفاده کرد: چگونگی توضیح گیاه گیاه گزنه گیاهی علفی و چند ساله با ساقه ای راست (1.5 متر) و قسمت چهار گوش است.

پوشیده از کرک های گزنده متعدد گل های گزنه کوچک و نامشخص، به رنگ مایل به سبز، در خوشه های بلندی که از ژوئن تا اکتبر ظاهر می شوند جمع شده اند، گیاهی است دوپایه، یعنی افرادی هستند که فقط گل های ماده دارند و گل های دیگر.

فقط گلهای نر را به همراه دارد. در نگاه اول آنها به راحتی قابل تشخیص هستند، زیرا در “گیاهان ماده” گل ها به صورت خوشه های آویزان جمع می شوند.

در حالی که در “گیاهان نر” گل ها به صورت خوشه های ایستاده جمع می شوند.میوه آن نوعی آکن است که فقط یک دانه دارد. کل گیاه با موهای ضخیم و گزنده پوشیده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.