فلفل دلمه ای های ایران رکور پرفروش ترین محصول اروپا را متعلق به خودش کرد

کپسایسین، یک جزء مشخص در انواع فلفل های تند، اثر مضاعف دارد: از یک طرف، یک اثر آنتی بیوتیک طبیعی نسبتا موثر دارد، به همین دلیل است که غذاهای تهیه شده با فلفل تند بهتر حفظ می شوند.

و از طرفی فلفل دلمه ای های ایران اثر ضد درد دارند (ظاهراً در دسترس بودن پیام رسان شیمیایی درد به نام ماده P را کاهش می دهند) که در درمان بعد از عمل پس از قطع عضو و در موارد آرتروز استفاده می شود.

علاوه بر این، بخشی از مومیایی کننده های پوستی است که توسط پسوریازیس و تبخال تحریک شده است.

برخلاف آنچه تا همین اواخر تصور می شد، فلفل دلمه ای به طور کلی برای افراد مبتلا به مشکلات معده مضر نیست، زیرا مقدار متوسط ​​آن با تحریک مخاط معده و عملکرد کیسه صفرا باعث بهبود هضم می شود.

سرشار از آنتی اکسیدان: فلفل دلمه ای منبع خوبی از مواد آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C، E، پروویتامین A و سایر کاروتنوئیدها مانند کپسانتین است که با جلوگیری از اثرات مخرب رادیکال های آزاد برای سلامتی بسیار مفید است.

فلفل دلمه ای های ایران

موقعیت های زندگی (ورزش شدید بدنی، آلودگی محیطی، سیگار کشیدن، عفونت ها، استرس، رژیم های غذایی سرشار از چربی و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید) وجود دارد که در آنها تولید رادیکال های آزاد افزایش می یابد.

این مولکول ها اثرات منفی بر سلامتی در طول زندگی دارند. زیرا قادر به تغییر DNA (ژن ها)، پروتئین ها و لیپیدها یا چربی ها هستند.

آنتی اکسیدان های در فلفل دلمه ای همچنین قادر به مسدود کردن رادیکال های آزاد هستند که کلسترول بد را تغییر می دهند، بنابراین به کاهش خطرات قلبی عروقی و عروقی مغز کمک می کنند.

علاوه بر این، سطوح پایین آنتی اکسیدان ها یک عامل خطر برای انواع خاصی از سرطان و بیماری های دژنراتیو است.

فلفل دلمه ای سرشار از فولات: این سبزی به دلیل داشتن فولات برای رژیم غذایی زنان باردار توصیه می شود.

کمبود این ویتامین می تواند باعث ایجاد اسپینا بیفیدا در نوزاد شود.

نیاز به فولات نیز در کودکان در حال رشد افزایش می یابد، بنابراین گنجاندن آنها در رژیم غذایی معمول آنها راه خوبی برای جلوگیری از کمبود است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.