عوامل تاثیرگذار در یادگیری سگ ها

یادگیری اجتماعی یک مکانیسم کارآمد و سریع برای انتقال اطلاعات از افراد با تجربه تر (اغلب، مسن تر) به افراد کم تجربه (جوانتر) است. به خصوص در گونه‌هایی که مراقبت طولانی‌مدت از والدین دارند، مانند برخی از پستانداران و پرندگان، که فرزندان فرصت‌های زیادی برای یادگیری رفتارهای مختلف از والدین دارند، یادگیری اجتماعی با کاهش هزینه‌ها و خطرات مرتبط با یادگیری فردی تأثیر زیادی بر تناسب اندام دارد.

مدتهاست که یادگیری اجتماعی نقش مهمی در کسب اطلاعات و تکامل فرهنگی در انسان ایفا می کند. سرویس آرکوپال در حیوانات غیرانسان، بیشتر تحقیقات در زمینه یادگیری اجتماعی تا کنون، یا با تمرکز بر پیامدهای تناسب اندام، رویکردی کاربردی را در پیش گرفته اند، یا بررسی می کنند که چه نوع اطلاعاتی و از طریق چه مکانیسم هایی به دست می آید. جالب توجه است که تحقیقات کمی در زمینه انتوژن، یعنی رشد فردی6،7،8 انجام شده است.

قیمت سگ جیبی در محیط انسان تکامل یافته‌اند، محیطی که بسیار پیچیده، متغیر، غنی از اطلاعات برای به دست آوردن و مدل‌هایی است که می‌توان از آن اطلاعات کسب کرد.

پیشینه تکاملی و رشد سگ ها ارکوپال جدید در گروه های اجتماعی انسانی، آنها را به سوژه های ایده آل برای تحقیقات در مورد شناخت اجتماعی تبدیل می کند، زیرا آنها به راحتی و انعطاف پذیری روابط اجتماعی را نه تنها با همنوعان، بلکه با انسان ها نیز شکل می دهند. تعدادی از مطالعات نشان داد که سگ های بالغ می توانند از طریق مشاهده در زمینه های مختلف، چه از همنوعان و چه از انسان ها، یاد بگیرند و می توانند انواع مختلفی از مهارت ها را از طریق یادگیری اجتماعی به دست آورند.

به عنوان مثال، Kubinyi و همکاران 15 نشان دادند سگ پاکوتاه که پس از مشاهده انسان در حال رها کردن توپ با دستکاری اهرم نصب شده بر روی جعبه، سگ ها در استفاده از اهرم برای رسیدن به همان هدف موفق تر هستند. برای اینکه اطلاعات کسب شده اجتماعی برای یادگیرنده مفید باشد، باید در طول زمان به خاطر بسپارید. شناخته شده است که سگ های بالغ می توانند اعمال انسان را پس از 1 ساعت تاخیر و برخی از آنها حتی پس از 24 ساعت تاخیر به خاطر بسپارند و دوباره اجرا کنند.

 • منابع:
  1. Social learning from conspecifics and humans in dog puppies
 • تبلیغات: 
  1. برنده لاتاری یک میلیارد دلاری خودش را معرفی کرد
  2. مرگ صاحب شرکت نوار تیپ سبب افت قیمت نوار تیپ آبیاری شد!!
  3. با مایع ظرفشویی لباس های خود را اتو نمایید
  4. استفاده از پودر ماشین لباسشویی در تهیه اسلایم بازی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.