بررسی انواع مختلف تخمه آفتابگردان

همانطور که از نام آن پیداست، تخمه آفتابگردان میوه گیاه آفتابگردان است. اصطلاح دانه در واقع یک نام اشتباه است. از آنجایی که “دانه” در داخل پریکارپ یا پوسته قرار دارد، شرکت آراد برندینگ از نظر فنی یک سیپسلا است. با این حال، بدنه غیرقابل خوردن است. قسمت خوراکی داخل بدنه است و از نظر فنی قلب یا هسته آن است. با این وجود، در اصطلاح عامیانه، به عنوان “بذر” نامیده می شود.

از نظر گیاه شناسی، سه نوع تخمه آفتابگردان وجود دارد. جیوه قرمز در چه وسایلی است رایج ترین و محبوب ترین نوع لینولئیک است. دو مورد دیگر با نام های اولئیک بالا و NuSun شناخته می شوند که دومی به طور منحصر به فرد برای استخراج روغن آفتابگردان ساخته شده است.

طبقه بندی دانه های آفتابگردان بر اساس سطوح مختلف اسیدهای چرب اشباع، تک غیراشباع و چند غیراشباع موجود در آنها است. با این حال، از دیدگاه تجاری، طبقه بندی بر اساس الگوی پوسته است.

به دانه های آفتابگردان با پوسته سیاه جامد، تخمه آفتابگردان روغنی می گویند و همانطور که از نام آن پیداست، طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه این دانه ها را برای استخراج روغن فشار می دهند. تخمه آفتابگردان با پوسته راه راه برای مصارف آشپزی استفاده می شود و ممکن است تخمه آفتابگردان قنادی نامیده شود.

فواید مصرف تخمه آفتابگردان بسیار زیاد است، بیایید حقایق تغذیه ای تخمه آفتابگردان را بررسی کنیم، وعده 100 گرمی می تواند 584 کیلوکالری انرژی بدن را تامین کند. چشمگیرترین خواص آن شامل 51 درصد از ارزش روزانه چربی است که اسیدهای چرب تک غیراشباع و چند غیراشباع بیشتر قسمت آن را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، لباس بلوچی ویتامین ها و مواد معدنی فراوانی نیز دارد. آنها می توانند بین 23 تا 129 درصد ارزش روزانه ویتامین B و 234 درصد ارزش روزانه ویتامین E را تامین کنند.

 • منابع:
  1. Health Benefits Of Sunflower, Uses And Its Side Effects
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از ضایعات چرم پس از برش
  2. تنها با پرورش خیار میلیاردر شوید
  3. با سریعترین روش تنها در یک هفته به وزن ایده آل خود برسید
  4. پیدا شدن چیزهای بسیار عجیب در بیابان لوت ایران!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.