استفاده از شخم زن تراکتور به عنوان صلاح جنگی در جنگ جهانی دوم

بخشی از تاریخچه شخم زن تراکتور را که بسیار کاربردی است در اینجا میخوانیم.

نویسنده رومی قرن اول میلادی یک شخم زن را که قبلاً مجهز به چرخی برای تنظیم عمق حرکت بود، یک چاقو در جلوی تیغه که خاک را برید و مهمتر از همه، اولین تیغه ای را توصیف کرد که نه تنها دور ریخته شد، بلکه معلوم شد که یک لایه علف است.

این بهبود منجر به این واقعیت شد که پس از پردازش، یک لایه بارور، که برای گیاهان بسیار ضروری است، روی سطح ظاهر شد و علف های هرز با چشم انداز تبدیل شدن به یک لایه غذایی جدید در زیر زمین ظاهر شد.

اولین گودال ها از چوب به شکل چهارضلعی مستطیل ساخته شده بودند.

چنین شخم زنی تا قرون وسطی باقی ماند. در قرون پانزدهم تا هفدهم در اروپا توسعه فعال شهرها، صنایع دستی و در نتیجه تجارت آهنگری و ریخته گری وجود داشت.

شخم زن تراکتور

در این زمینه ها بلژیک و هلند در آن لحظه به ویژه موفق بودند. جای تعجب نیست که در آن زمان، در اواسط قرن هفدهم، اولین گاوآهن ها با شفت منحنی تمام فلزی تقریباً به طور همزمان در این کشورها ظاهر شدند. آنها گاوآهن برابانت (فلاندرز) و روتردام بودند.

گاوآهن برابانت در استفاده از قسمت جلویی شبیه گاوآهن رومی بود که امکان کنترل عمق ادغام را فراهم می کرد. یک میله متقاطع افقی با سوراخ هایی که در جلو ثابت شده بود، عرض گاوآهن را تنظیم می کرد.

برای او، تیغه و گاوآهن به طور جداگانه ساخته شد و در طراحی ترکیب شد.

شخم زن روتردام به دلیل ویژگی های خاک هلندی قسمت جلویی در طراحی خود نداشت، بنابراین برای اولین بار از یک میل چاقوی تمام فلزی در آن استفاده شد که در نقطه اتصال گرفتگی نداشت.

در آن زمان، این یک گام بزرگ به جلو بود. این گاوآهن توسط جوزف فولامب در سال 1730 طراحی شد. قوی، سبک بود و از محاسبات ریاضی توسط طراح اسکاتلندی جیمز اسمال ایجاد شد.

یک لحظه کلیدی در تاریخ شخم زن در دوره انقلاب صنعتی رخ داد و با نامی همراه است که اکنون برای هر کسی که با کشاورزی آشناست شناخته شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.