استفاده از تجهیزات آبیاری تحت فشار در باغ های آلمان ممنوع اعلام شد

در کشاورزی برای استفاده بهینه از آب از تجهیزات آبیاری تحت فشار استفاده می شود.

سطح آبی ملی در سال 1395 27.6 درصد از کل سطح زیر کشت بوده است. سطح آبی ملی در سال 1395 27.6 درصد از کل سطح زیر کشت بوده است.
آب یک منبع اساسی برای انسان و همچنین برای سایر حیوانات و موجودات زنده است. در فعالیت های کشاورزی استفاده بهینه از این مایع حیاتی به دلیل دسترسی محدود آن در نقاط مختلف کشور ضروری است.

یک تجهیزات آبیاری کافی در صورت نیاز مقدار آب لازم را فراهم می کند و خاک را تا عمق مورد نیاز محصول مرطوب می کند.

در حال حاضر تجهیزات آبیاری مختلفی برای هر منطقه و یا محصول توصیه می‌شود که برخی از آنها عبارتند از: آبیاری قطره‌ای، بارانی، پمپاژ و ثقلی و غیره.

تجهیزات آبیاری به عنوان یک منبع کارآمد برای صرفه جویی در آب است که شامل تامین مقدار لازم برای هر گیاه از طریق سیستمی از دریچه ها، لوله ها و شیلنگ های دارای قطره چکان است.

تجهیزات آبیاری

هم در فضای باز و هم در محصولات گلخانه ای قابل استفاده است. برای محصولاتی مانند باغ ها، جنگل های میوه، کشاورزی ارگانیک، باغبانی و سیستم های زراعت جنگلی توصیه می شود.

روش دیگر آبپاشی است که در این نوع آبیاری آب از طریق لوله ها و بوسیله سمپاش هایی به نام آبپاش که زمین را به روشی مشابه باران مرطوب می کند به محصولات می رسد.

هدف استفاده از ورقه ای است که قادر به نفوذ به خاک بدون تولید رواناب باشد. یکنواختی آبیاری باید 80 درصد سطح را پوشش دهد تا استفاده از آن کارآمد باشد.

آبیاری پمپی با استفاده از تجهیزات آبیاری برای استخراج آب از چاه های اعماق مختلف انجام می شود.

دلایل اصلی استفاده از تجهیزات آبیاری اطمینان از مقدار لازم آب در مواقعی که بارندگی بسیار نامنظم و یا ناکافی است و همچنین امکان آبیاری در طول سال است.

آبیاری ثقلی که به عنوان آبیاری سطحی نیز شناخته می شود، شامل توزیع آب از طریق کانال ها یا شیارهایی است که در امتداد منطقه کاشت قرار می گیرند.

برای انجام این کار، کشاورز باید یک حوضچه به اندازه کافی بزرگ داشته باشد. تمام آب در آن انباشته می شود که با کانال های طولانی به نقاط آبیاری هدایت می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.