استفاده از بنتونیت کشاورزی برای ساخت خانه های ییلاقی

کاربرد بنتونیت کشاورزی در کشاورزی به صورت اصلاح خاک های اسیدی و شنی گسترش می یابد و زمینه بهتری برای کاشت محصولات کشاورزی فراهم می کند.

این نوع خاک رس به دلیل کیفیت جذب، کمک به بارورسازی خاک و ظرفیت نگهداری آب بالا، امکان تکمیل دوره برداشت در زمان نسبتاً کوتاه، داشتن حداکثر پوشش زمین و قوی‌ترین خاک رس از اهمیت بالایی برخوردار است.

از بنتونیت می توان برای تقویت اثر قارچ کش ها که برای حمله به قارچ ها و کپک ها ضروری هستند استفاده کرد، زیرا آنها مواد مضری هستند که رشد گیاه را مهار می کنند، روند کاشت را تحت تأثیر قرار می دهند و در نتیجه برداشت را کاهش می دهند.

به همین ترتیب می توان از خاک رس بنتونیت برای تصفیه میوه ها استفاده کرد و تخمیر بیماری زا را از بین برد و در نتیجه امکان نگهداری طولانی مدت آن را فراهم کرد و قبل از اینکه به عنوان محصول نهایی به دست مصرف کنندگان برسد، در شرایط خوبی به بازار عرضه شود.

بنتونیت کشاورزی

استفاده از آن برای پوشش بذر، تهیه مواد افزودنی و فرآوری غذاهای برداشت شده نیز کاربرد دارد.

ویژگی هایی که این محصول را از نظر سطح ویژه بالا، ظرفیت تورم، انعطاف پذیری و روان پذیری خوب و همچنین نفوذ ناپذیری و تراکم پذیری کم مشخص می کند، بنتونیت را به عنوان یک ماده درزگیر برای رسوبات سمی و خطرناک و سطوح پایین، متوسط ​​و بالا تبدیل کرده است.

بنتونیت در مخلوط‌های خاک برای کاهش نفوذپذیری آن استفاده می‌شود و از خروج گاز یا شیرابه‌ای که ممکن است در مخزن تجمع می‌کند جلوگیری کند. فرآیند معمول مخلوط کردن ماسه با بنتونیت است، اگرچه اخیراً روندی در طراحی موانع نفوذ ناپذیر بر اساس ژئوممبران و ژئوتکستایل وجود داشته است.

این از یک مانع رسی فشرده بین دو لایه تشکیل شده است، یکی ژئوتکستایل و دیگری ژئوممبران. ژئوممبران ضد آب و ژئوتکستایل نفوذپذیر است که بنتونیت را منبسط می کند و مانعی درزگیر ایجاد می کند.

این نشان دهنده انطباق با الزامات فعلی در مورد مقررات حفاظت از محیط زیست است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.