استفاده از آلو بخارا مشهدی در تابستان از گرما زدگی کودکان جلوگیری می کند

فیبر سرعت عبور غذا از دستگاه گوارش را افزایش می دهد. آلو بخارا مشهدی همچنین حاوی سوربیتول است که اثر ملین طبیعی دارد. در یک مطالعه، افراد به مدت سه هفته هر روز حدود 50 گرم آلو می خوردند.

در مقایسه با گروهی که دارو مصرف کردند، هضم آنها بهبود یافت.

استخوان ها را تقویت می کند. آلو بخارا دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان و همچنین ویتامین K، فسفر، منیزیم و پتاسیم است. از تحلیل استخوان جلوگیری می کند و به تشکیل استخوان سالم کمک می کند.

تحقیقات نشان داده است که آلو بخارا همچنین می تواند خطر پوکی استخوان و استئوپنی را که با تراکم استخوان پایین مرتبط است، کاهش دهد.

آلو بخارا

هیچ نتیجه نهایی در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی در آلو بخارا چنین تأثیری روی استخوان دارد وجود ندارد. با این حال، کارشناسان این خاصیت را به آنتی اکسیدان های موجود در آلو بخارا و توانایی آن در کاهش التهاب نسبت می دهند.

همچنین آلو بخارا می تواند سطح هورمون های دخیل در تشکیل استخوان را افزایش دهد.

مطالعات نشان می دهد که در مقایسه با سایر میوه ها، آلو بخارا در جلوگیری از تحلیل استخوان و حتی متوقف کردن این روند در صورتی که از قبل شروع شده باشد، موثرتر است.

حاوی آنتی اکسیدان: آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند و التهاب داخل بدن را کاهش می دهند.

پلی فنول ها از بیماری قلبی و دیابت محافظت می کنند. یک مطالعه نشان داد که آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های موجود در آلو به طور قابل توجهی فرآیندهای التهابی مرتبط با بیماری مفاصل و ریه را کاهش می دهند.

آنتوسیانین ها نوع خاصی از پلی فنول هستند که فعال ترین آنتی اکسیدان موجود در آلو بخارا محسوب می شود. آنها می توانند خطر ابتلا به بیماری قلبی و سرطان را کاهش دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.